Є питання?
Телефонуйте:
057 755 12 20
прийом дзвінків з 9:00 до 18:00
 • (063) 353-86-86
 • (095) 353-87-87

Марін трафік (Marine traffic) - кораблі онлайн


Марін трафік - карта відстеження судів в реальному часі

Сучасні технології дозволяють багато. І для тих, хто регулярно стикається з морськими перевезеннями, особливо цінною буде можливість відстежувати кораблі в реальному часі. А провести таке відстеження можна за допомогою спеціального сервісу під назвою Марін трафік.

Сама назва передбачає, що сервіс надає дані про місце розташування судів і їх переміщенні онлайн в режимі real-time. Так воно і є, але варто ще й врахувати:

 • Зручність для простих користувачів.
 • Актуальність інформації.
 • Можливість простежити не тільки маршрут, але ще й отримати дані про позивних судна, його курсі, назві, власника і швидкості.

І все це в одній програмі! Сьогодні Marine Traffic можна використовувати по всьому світу, а його мовна локалізація вражає: адаптації сайту є на всіх основних мовах, включаючи російську, китайську, англійську.

Марін трафік українською мовою без реєстрації

Завдяки локалізації під україномовну аудиторію, сьогодні відстежити судно в реальному часі можуть навіть ті, хто не володіє іноземними мовами.

Більш того, в рунеті є не тільки можливість користуватися повною версією сайту, яка розрахована більше на професійних навігаторів, фахівців ВМС або мореплавців, але і спрощеною версією, яка допомагає простим користувачам відстежити місце розташування судна.

Для зручності користувачів на ресурсі представлені не тільки основні інструменти основного проекту, але і інфографіка, інформативні картинки, інструкції, підказки.

Простий і логічний інтерфейс, все повністю переведено на українську мову, при цьому функціонал достатній для того, щоб ним скористалися:

 • Родичі моряків, які хочуть переконатися, що судно, на якому служить їх близький, йде заданим курсом без збоїв і порушень графіка,
 • Власники вантажів, відправлених морем, які турбуються за збереження товару і терміни його доставки: за допомогою Марін трафік ви зможете побачити кораблі онлайн, спрогнозувати їх прибуття в потрібний порт для подальшої перевантаження і транспортування вантажів до місця призначення. Це дозволить заощадити на оренді спецтехніки для розвантаження, яку часто доводиться оплачувати погодинно, на просте автотранспорту для перевантаження, та й просто заощадити ваші нерви.
 • Прикордонні служби, які зможуть відстежувати прибувають в територіальні води кораблі і отримувати всю інформацію про них без потреби запиту позивних, цілей, маршруту. Швидкість в цьому відношенні грає важливу роль.
 • Військово-морські сили, які можуть віддалено контролювати процес проходження навчань за допомогою простого, але дієвого інструменту. Також за рахунок використання розширеного функціоналу можна отримати доступ до історії пересувань, що буває важливо при складанні програм тренувань.
 • У разі несанкціонованого порушення кордонів країни морськими шляхами, саме Marine Traffic допоможе вам оперативно отримати інформацію про судно-порушник, і ви зможете відразу ж звернутися до його власникам, а не до виконавчого кластеру - тобто, команді корабля.
 • ЗМІ теж нерідко користуються таким ресурсом, адже при виникненні резонансної ситуації він допомагає отримати валідну і підтверджену інформацію без додаткових звернень.
 • Транспортними компаніями підключення до системи Marin Traffic також просто необхідно: адже з її допомогою кожен крюинг і власник судна буде точно знати, чи дотримується маршрут, чи немає затримок або форс-мажорів. Контроль під час перевезень життєво важливий, і цей сервіс дозволяє його здійснити.
 • Служби порятунку - це ще одні потенційні користувачі проекту. За допомогою МТ можна отримувати найбільш точну інформацію про локації судна, що зазнало аварію, його позовних, габаритах, тоннажі, кількості осіб на борту. А це економить час на рятувальну операцію. В результаті, на підставі даних Марін трафік, врятувати екіпаж у важку хвилину, убезпечити пасажирів і вантажі для МНС буде справою кількох хвилин.

В цілому, ресурс MT можна використовувати кожній фізичній або юридичній особі. Для цього можна задіяти:

Основний вебсайт, на якому є вся інформація і функції ресурсу. З ним можна працювати на безоплатній основі в режимі обмеженого функціоналу, а можна оплатити, і отримати необмежений доступ до всієї інформації.

Веб-сайти-партнери, які ретранслюють дані з офіційної сторінки з локалізацією за мовою. Для англомовних користувачів ця опція не так вже й важлива, але в силу того, що англійська все ще не наш друга мова, багатьом вона буде дуже зручна.

Мобільна версія сайту в форматі програми: якщо вам потрібно постійно оновлювати інформацію і при цьому не бути прив'язаним до комп'ютера - це те, що потрібно.

Безкоштовно можна отримати доступ до таких даних:

 • Короткої інформації про судах, їх назві, портах прив'язки і прибуття.
 • Про розташування суднових доків, пристаней, в тому числі невеликих приватних пунктів прибуття для сейнерів, яхт, човнових станціях або маяках.
 • Про запланований курсі кожного судна.
 • Фото причалів, пристаней і кораблів, зроблених волонтерами Гуглмепс, споттер або фахівцями інших картографічних сервісів.

А ось для відстеження вантажів, інформації про зміну курсу та іншої комерційної інформації варто все-таки оформити підписку на сервіс. Це особливо зручно для компаній-вантажоперевізників, крюингу або судновласників.

Особливо зручно те, що потрібні вам платні функції можна кастомизировать. Тобто, вам не потрібно платити за все відразу: можна вибрати тільки той пакет функцій, який вам необхідний. Це економно і практично.

Мінімальна вартість розширеного пакета невисока, максимальний перелік послуг обійдеться вам в 191 долар США. Для мобільних додатків сума цілком демократична - вона становить від 5 доларів. Але пам'ятайте, що української локалізації для аплікацій поки що немає, тому якщо вам критичний українську мову ресурсу, краще скористатися послугами сайту.

Що зазвичай входить в платний пакет (але недоступно пересічному Тріальні користувачеві):

 • Фільтрація за численними параметрами.
 • Інформація із супутників про погоду, течіях, прогнозі опадів і троянди вітрів в обраному кластері.
 • Історія переміщення суден, офіційна інформація про графік руху суден.
 • Графіки роботи портів (їх завантаженість, тимчасові рамки прийому і відправки судів).

Ще одне корисне нововведення на МТ - це рейтинг перевізників. Якщо ви плануєте вирушити в круїз, відправити по морю вантаж або самостійно дістатися з пункту А в пункт В поромом або пароплавом, інформація про надійність, локації і можливості перевізників буде для вас не просто зайвою, але й дуже корисною.

Marine traffic - як відстежити судно в реальному часі?

Якщо вам потрібна карта кораблів онлайн, все дуже просто. Зайдіть на сайт, зареєструйтесь і виберіть потрібний вам пакет послуг. Зазвичай пересічному користувачеві досить базового безкоштовного набору функцій.

Завдяки простій системі фільтрів, ви можете швидко ввести назву судна (краще латиницею, оскільки навіть локалізовані версії не вміють розпізнавати кириличні назви), його паспортний номер або номер рейсу. Після введення на карті ви отримаєте прокладений маршрут судна, його дані і поточну інформацію, виходячи з того, скільки разів (платну чи безкоштовну) ви використовуєте.

Загалом, алгоритм роботи буде дуже простий:

 • Зайдіть в розділ «Map».
 • В меню зліва введіть в пошуковий рядок назва корабля.
 • Якщо назва неунікальні, додайте ідентифікатор судна.
 • Отримайте повну інформацію про курс, кінцевій точці прибуття, пункті відправлення судна і т.д.
 • Використовуйте функцію «Мої флоти» для подальших пошуків по одним і тим же кораблям.

Крім того, ви зможете побачити, скільки всього судів дислокується в обраному вами квадраті, щільність трафіку в обраній локації, траєкторії руху довколишніх кораблів.

Марін трафік - історія і опис

Біля витоків сервісу стояв, як не дивно, лише одна людина. У 2006 році хтось Дімітріс Лекас зайнявся розробкою і створенням цієї платформи. Він уже був відомий на той час, як ентузіаст радіоелектроніки, комп'ютерний фахівець, а також шанувальник незвичайного хобі - споттінг. Саме хобі (а споттінг має на увазі спостереження за судами, їх фотографування та викладання в глобальну мережу) стало стимулом для створення Марін трафік.

Ідея ресурсу знайшла відображення в одному з перших краудфаундінгов: глобальному зборі коштів на розвиток проекту. Також для розвитку трафік Марін Лекас запустив ціле волонтерський рух: для того, щоб отримувати об'єктивні дані за допомогою передавачів і приймачів по всьому світу, ентузіасти встановлювали будинку обладнання AIS - основу для отримання інформації від судів. На сьогодні мережа ресурсу налічує більше 3000 станцій з приймачами, які одночасно сприймають позивні від судів, визначають локацію, передають її серверів проекту, а потім готові результати накладаються на наявні в розпорядженні Марін трафік партнерські програми (карти Гугл, Nautical Charts або Опенстріт).

Зрозуміло, одними тільки силами волонтерів забезпечити 100% покриття карти було б складно. Тому команда проекту уклала партнерські домовленості з трьома корпораціями супутникового зв'язку, за рахунок чого база даних ресурсу поповнилася знімками і онлайн-трансляціями з численних супутників. Це дозволило Марін трафік стати провідним інформатором про пересування і стані флоту в усьому світі.

За 13 років існування (перша версія програми була запущена в 2007), ресурс став справжнім хітом, який використовують як приватні користувачі, так і судновласницький компанії, офіційні особи та ЗМІ.

Принцип роботи Марін трафік і системи AIS

Основа роботи Marine Traffic - система AIS. Це глобальна автоматична система, яка ідентифікує суду. Вона використовує інформацію з встановлених на борту передавачах, які передають радіосигнал в ефір. За рахунок того, що технологія використовує довжину хвиль УКВ і НВЧ, не потрібно дорогого обладнання: цей формат сприймає будь-радіоприймач.

Саме мережу радіоприймачів, встановлених на узбережжі, дозволяє отримувати up-to-date інформацію про всі маневри і переміщеннях кораблів. Самі малопотужні приймачі можуть приймати сигнал в радіусі 75 км, а якщо забезпечити високочутливу антену, відстань прийому збільшується в кілька разів. Цей принцип дозволяє сервісу охоплювати велику площу і постійно розширювати свої можливості за рахунок залучення ентузіастів.

Передавачі приймають динамічну і статичну інформацію. У статичної містяться:

 • Назва та ID судна.
 • Позивні в ефірі.
 • Габаритні розміри.
 • MMSI-ідентифікатор.
 • Осадка.

Динамічні дані - це дати візитів в порт і виходу з доків, інформація про поточний пункті призначення, координати курсу, швидкість судна, кути повороту. Кожні 10 хвилин сервіс отримує оновлену інформацію динамічного характеру.

Окремо потрібно відзначити, що крім боргових ентузіастів, інформація для Марін Трафік передається за допомогою ретрансляторів з суден, що стоять на рейді або в межах територіальних вод: кожне з суден водотоннажністю понад 500 тонн має на борту потрібне обладнання за замовчуванням, а його невеликі габарити дозволяють оснастити навіть легкі яхти.

Також датчики AIS розташовують на узбережжі, на буях і бакенами, на плавучих конструкціях типу понтонів, нафтових вишок, маяків.

Згодом програмне забезпечення МТ накладає отримані дані в графічному вигляді на карти вже існуючих продуктів, і ви можете використовувати їх для своїх цілей.