Є питання?
Телефонуйте:
057 755 12 20
прийом дзвінків з 9:00 до 18:00
 • (063) 353-86-86
 • (095) 353-87-87

Флайтрадар (Flightradar24) - літаки онлайн


Flightradar24 (Флайтрадар): відстеження літаків в реальному часі

Про те, що таке Flightradar24, знають далеко не всі. Але разом з тим, вже чимало людей по достоїнству оцінили зручність і інформативність цього сервісу. Отже, розглянемо докладніше цей незвичайний інтернет-сервіс, і дізнаємося, яким чином він функціонує.

Що таке Флайтрадар24? Це вірний помічник всіх мандрівників, їх рідних і близьких. Якщо ви хоч раз проводжали своїх рідних або друзів в аеропорт, вам напевно знайоме почуття занепокоєння за них, поки літак знаходиться в повітрі. Щоб точно знати місце розташування літаків в реальному часі, і був створений сервісу Флайтрадар, який відстежує кожен цивільний борт практично по всьому світу і передає дані на десктопний сайт і в спеціальний додаток.

Флайтрадар - історія і опис

Ви будете здивовані, але Flightradar - це зовсім не державна ініціатива. Ідеєю створення подібного програми загорілися звичайні люди, які хотіли точно знати маршрути переміщення авіатранспорту, наприклад, для того, щоб знати про фактичні затримки свого рейса. В основу роботи сервісу ліг дуже простий принцип: в сучасному світі велика частина авіаперевізників встановлює на свій транспорт спеціальні передавачі ADS-B. Вони передають сигнали на певній частоті під час польоту, а перехопити ці сигнали і декодувати їх можна за допомогою найпростішого обладнання - приймача RTL-SDR. Підключений до комп'ютера, він дозволяє перетворити сигнали літака і переносити їх на карту, щоб отримувати точні координати в режимі real-time.

Згодом, кількість волонтерів, які приєдналися до сервісу, у всіх країнах стало настільки велике, що дозволило отримувати об'єктивні і своєчасні дані про більшу частину повітряного простору планети і про тих літаках, які в ньому курсують.

Мережа Флайтрадар сьогодні охоплює більшу частину Європи, Північної Америки, Південної Америки, діє в країнах Південно-Східної Азії, Океанії і Австралії. Не забуті і Близький Схід, Південна Африка і острови Атлантики.

Як працює Флайтрадар?

Початковий принцип роботи цього веб-сервісу ми описали вище, але з часом, його пристрій стало набагато складніше.

Якщо в загальному, Флайтрадар24 приймає сигнали від літаків онлайн, перетворює їх у графічний формат - і надає користувачам повну інформацію про авіатраффіке в світі.

Для цього використовуються дані, зняті з трьох систем спостереження: ADS-B, FAA і MLAT. За рахунок трьох джерел, інформація знімається навіть з тих бортів, які не оснащені транспондерами.

 1. Система фіксації координат за допомогою Automatic Dependent Surveillance Broadcast. Транспондери ADS-B сьогодні є більш, ніж на половині всього світового авіапарку, і ця кількість постійно зростає, оскільки саме таку технологію сьогодні розглядають в якості основної системи контролю. Під час польоту кожен літак, оснащений таким передавачем, позиціонує свої координати в повітрі за допомогою супутникової геолокаційні технології GPS, після чого передає їх в постійному режимі через транспондер. На землі співробітники і волонтери Флайтрадар24 відстежують їх за допомогою приймачів, транскрибують і передають на карту на сайті або в мобільну аплікацію. На даний момент, парк приймачів проекту Flightradar налічує більше 9000 приймаючих пристроїв, розташованих по всьому світу. Кожен з приймачів приймає сигнал на частоті 1090 Гц з покриттям до 400 км. Покриття може змінюватися, в залежності від природної кривизни планети. В цілому, за допомогою приймачів забезпечено покриття над усією Європою, Америкою, Канадою, країнами Карибського басейну, Японськими островами, материкової Південно-Східною Азією, Австралією і Новою Зеландією. Виняток - простір над океанами, де дальності прийому сигналу просто не вистачає. Але тут приходять на допомогу дві інші системи трекінгу, що використовуються в проекті.
 2. Технологія MLAT дозволяє приймати сигнали від транспондерів старого зразка (Mode A / C). У ній задіяні приймачі власної розробки FR24. Для отримання об'єктивних даних, сигнал з літака повинен прийматися відразу чотирма такими пристроями (принцип мультілатераціі). Таке стає можливим під час польоту на висоті понад 10000 футів. Чим вище знаходиться авіатранспорт, тим більша ймовірність відслідковувати літак. За допомогою MLAT сьогодні обробляється територія над частиною європейських країн і простір над Північною Америкою. У міру виробництва фірмових приймаючих пристроїв, мережа MLAT буде розширюватися.
 3. FAA - третя з задіяних систем стеження за літаючими об'єктами. Це інформація, яка надходить від американської Федеральної Авіа Адміністрації. Тобто, це інформація від офіційних радарів, розташованих на території Америки. Вона особливо важлива, оскільки дозволяє отримувати координати тих цивільних рейсів, які не обладнані ADS-B передавачами. До того ж, далекобійність радарів дає можливість вибудовувати маршрути над океанами, де звичайні приймачі не можуть отримати сигнали від транспондерів через віддаленого розташування. Недолік у FAA є тільки один: це не дані в реальному часі. Згідно з регламентом системи, дані передаються із затримкою в 5 хвилин. До того ж діє FAA тільки в повітряному просторі Північної Америки і над Атлантичним і Тихим океанами в північному ж півкулі.

Крім того, Флайт Радар24 постійно приймає інформацію від споттерів (людей, захоплених фотографуванням і наглядом за літаками), тому нерідко маршрут на карті може супроводжуватися фотографіями.

Де можна відстежувати свій рейс через Флайтрадар?

Для зручності користувачів сервіс працює в двох варіантах:

 • Вебсайт, на якому можна відшукати польоти літаків в реальному часі.
 • Мобільний додаток зі зручним функціоналом для роботи зі смартфона.

Якщо ви заходите на сайт сервісу, вам пропонується скористатися півгодинної триальной сесією - тобто, перші півгодини ви можете працювати з FlightRadar безкоштовно. Потім ви можете оформити підписку на роботу на регулярній основі за фіксовану плату. Якщо підписуватися ви не хочете - досить просто перезавантажити сторінку, щоб запустити нову сесію (знову-таки безкоштовно).

Які літаки може відстежувати Флайтрадар

Сьогодні за допомогою ФР24 можна відстежувати фактично більшість літаків, що здійснюють приватні, чартерні та цивільні авіарейси. В першу чергу, це все ті моделі транспорту, які оснащені ADS-B: Airbus, Антонов, Боїнги всіх моделей, ATR, Suchoi SuperJet, Іл і Ту нових моделей.

Серед тих видів авіаційного транспорту, на яких поки що не встановлені транспондери, сервіс підтримує локацію інших моделей вже зазначених виробників, а також майже всі вертольоти, бізнес-джети, гвинтомоторні літаки.

Крім того, в зоні покриття MLAT і FAA сервіс отримує дані абсолютно від усіх видів літаючих об'єктів, незалежно від моделі і наявності транспондерів.

Виняток - ті рейси, інформація про яких блокується через вимоги конфіденційності та безпеки. Вони на карті польотів не відображаються.

Флайтрадар українською мовою

Популярність додатки для відстеження курсу повітряних суден незаперечна: тільки в AppStore Флайтрадар - одне з найбільш топових додатків по завантаженню. В цілому ж, до його послуг щодня вдаються до 1,5 мільйонів користувачів. І чимала частина всієї аудиторії - це україномовні користувачі.

На жаль, повнофункціональних додатків і сайтів російською для трекінгу літаків ФлайтРадар24 поки не пропонує. Але для більшої частини відвідувачів сайту або користувачів додатка це не така вже й велика проблема: велика частина інформації подається в цифровому форматі, а сам інтерфейс сервісу інтуїтивно зрозумілий навіть тим, хто з англійською мовою не стикається зовсім.

Якщо ж все-таки англійська інтерфейс для вас незрозумілий, а отримати потрібну інформацію необхідно, можна скористатися наявними можливостями браузера. Для цього потрібно просто запустити вбудовану функцію перекладу сторінок в Chrome - і дослівний переклад буде доступний вам в лічені миті. Його цілком достатньо для того, щоб з легкістю оперувати сайтом. Зверніть увагу, що для додатків такої опції як і раніше немає.

Кому потрібен Флайтрадар24?

Використовувати такий зручний спосіб стеження за перебуванням літаків варто відразу з кількох причин:

 • Якщо ви турбуєтеся про долю пасажирів конкретного рейсу (наприклад, при погіршенні погодних умов під час рейсу, проходження складних ділянок повітряного простору, тривалих перельотах, під час яких використання мобільного зв'язку заборонено). Це найпростіший спосіб заспокоїти свої нерви, поки літак з вашими близькими знаходиться в повітрі.
 • При польотах в зони бойових дій, над територією воюючих країн, треккер авіатранспорту незамінний з точки зору безпеки та контролю ситуації.
 • При довгої затримки борту в повітрі без оголошення причин, ви зможете самостійно переконатися в тому, що з рейсом все в порядку, і він знаходиться на заданому маршруті.
 • Для тих, хто подорожує по повітрю регулярно, і хоче знати про можливі затримки вильоту для планування свого часу. Наприклад, якщо ви летите з пересадкою в великому повітряному гейті, і при цьому маєте обмежену кількість часу до посадки, інформація про затримку рейсу або його швидке прибуття допоможе вам розподілити час, що залишився з розумом.
 • ЗМІ регулярно використовують цей ресурс для отримання точних даних під час резонансні події, наприклад, під час природних катаклізмів (цунамі, виверження вулканів, урагани). Так зручніше, по-перше, планувати перельоти в зону катастрофи, по-друге, дізнаватися, скільки пошукового транспорту знаходиться в зоні катаклізму або скільки рятувальних бортів прибуло для евакуації.
 • Для тих, хто захоплюється споттінг, цей ресурс - джерело безцінної інформації про прибуття конкретно цікавить літака Просто слідкуйте за цікавлять вас рейсами прямо з гаджета - і спостерігайте за їх посадкою або зльотом.
 • Власники компаній, які відправляють вантажі авіатранспортом, можуть скористатися ним для трекінгу своїх товарів в режимі реального часу. Причому, цю ж опцію можна використовувати для раціоналізації перевантажень товару в аеропортах з одного транспорту на інший. Щоб через затримку прибуття, найняті вами фури не простоювали без діла, а вантаж не залишився на складах аеродрому через те, що його транспортування сталася із запізненням, і наступний рейс з транзитного пункту вилетів без нього.

Спробуйте самі - і ви переконаєтеся в тому, що користуватися FlightRadar безперечно варто, як для задоволення цікавості, так і для отримання інформації про те, що важливий для вас рейс благополучно злетів і приземлився в потрібній точці.

Крім того, ви можете приєднатися до команди волонтерів ресурсу: Флайт Радар регулярно набирає новачків, щоб удосконалити свою мережу. Все, що для цього знадобиться - це реєстрація в якості добровольця і ​​нескладне устаткування, яке можна замовити всього за пару десятків доларів США. Так ви зможете відчути себе важливою частиною глобального проекту, який кожен день покращує наше життя.

Користуйтеся глобальними можливостями інтернет-сервісів, літайте собі на втіху, будьте спокійні за долю своїх близьких, які прямо зараз перетинають повітряний простір над планетою, отримуйте максимум за рахунок лише одного сервісу, який працює по всьому світу для кожного з нас - ФлайтРадар24!